1. třída

Obsah stránky

Drakiáda a uspávání broučků

úterý, 05. listopad 2019 // Akce školy

Ve čtvrtek 24. října 2019 se uskutečnila společná akce dětí a rodičů ze základní a mateřské školy „Drakiáda a uspávání broučků”. Pouštění draků, oblíbená podzimní dětská zábava, probíhalo na školní zahradě mateřské školy.

Akce byla zahájena pouštěním draků. Všichni létající draci byli odměněni sladkostmi a poté následovalo občerstvení.

Vychovatelka ŠD Marie Niedermeierová dětem napekla perníčky ve tvaru dýně a paní Lucie Zapletalová připravila tousty se sýrem a šunkou. K tomu byl podáván dětský punč. Než se setmělo, všechny děti si zazpívaly písničky (např. Vyletěl si pyšný drak, Pod naším okýnkem, Mravenčí ukolébavka) a recitovaly básničky s podzimní tematikou.

Na závěr podzimního příjemně stráveného odpoledne se všichni zúčastnili procházky osvětlenou cestičkou k lesu s lampionkem, který věnoval každému dítěti Spolek rodičů.

Drakiáda