Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

4. třída

Třídní učitel: Mgr. Jan Volf
E-mail: reditel@zsbobrovniky.cz

 

TÝDEN 17.12. - 21.12.2018

 • Český jazyk
  Podstatná jména rodu ženského - skloňování, vzory žena, růže, píseň, kost.
  Čtení: kniha Mikulášovy patálie - budeme společně číst pátou kapitolu 
  (čtení s porozuměním)
  ​Literatura: kapitola 21. století
   
 • Matematika
  opakujeme násobení, dělení, zlomky
 • Angličtina
  V úterý navštívíme anglické divadelní představení. Proberema nová slovíčka a písničky.
 • Lekce 3 - čas, hodiny, 3. osoba jednotného čísla
 • Přírodověda
  POČASÍ A JEHO ZAZNAMENÁVÁNÍ
   
 • Vlastivěda
  Čechy jako království - pokračování
  18.12 v úterý (v přírodovědě) budeme psát z VLASTIVĚDY na: SLOVANSKÉ OSÍDLENÍ, VELKÁ MORAVA + PŘEMYSLOVCI
  ŽÁCI SI V ÚTERÝ PŘINESOU NORMÁLNĚ I PŘÍRODOVĚDU

  referáty na významná jména Velké Moravy + Přemyslovců - Daniel Baron- 29.11 MOJMÍR, Černíková Lenka - 30.11 RASTISLAV,  Geyrová Kateřina - 4.12 Cyril a Metoděj + Holaňová Nelly - 4.12 - BOŘIVOJ- donést před výletem do Prahy, Honusová Anna - 13.12 LUDMILA, Mauer Adam - 3.1 SPYTIHNĚV, Nuhlíček Michal - 10.1 VRASTISLAV,  Pinkava Tobiáš - 11.1 - DRAHOMÍRA, Polášek Matyáš - 17.1 - Boleslav

  Žáci, kteří nemají možnost tisku, mi mohou referáty zaslat vždy alespoň jeden den před termínem na email: plutkova@zsbobrovniky.cz a já jim to vytisknu.
   
 • ve čtvrtek 20.12.2018 si mají žáci donést potřebné věci k Vánoční besídce ) - Adam - kofola, hezké oblečení (košile); Dan - celé černé nebo hnědé oblečení, telefon; Leni - sukně- "semafor", šátek na hlavu jako důchodkyně + oblečení; Maty P. - šála, vánoční svetr, vycpané břicho, noviny; Tobík - oblečení jako důchodce; Maty M.- bílá košile, čepice (pro Matyho P.), kravata pro Míšu, plastová pilka, leták kaufland; Ani- černou barvu na obličej; Míša - hezké oblečení k Vánočnímu stolu (košile), Nori - Hůlky, šála, čepice, mašle do copů, vánoční svetr; Kačka - šaty (hezké oblečení k Vánočnímu stolu) -> ŽÁCI SI MOHOU POTÉ NĚKTERÉ Z VĚCÍ ODNÉST DOMŮ POKUD BUDE POTŘEBA, ALE PROSÍM NEZAPOMENOUT SI JE OPĚT DONÉST DNE 20.12 - NA VÁNOČNÍ BESÍDKU, nebo si je mohou nechat schované ve škole.
   
 • Dne 21.12 v pátek si se žáky společně uděláme "Vánoční posezení". Mohou si donést cukroví na ochutnání a prosím, aby měl každý svůj hrníček + pytlík čaje.

 

Patička stránky