Aktuálně se nacházíte zde

Obsah stránky

3. třída

Třídní učitelka: Mgr. Andrea Bastová
E-mail: bastova@zsbobrovniky.cz

 

 

Týden 18.02.- 22.02.2019

 

 • Matematika

  V matematice budeme opakovat stále stejný týdenní plán:

  Pondělí : pracovní sešit

  Úterý: geometrie (noste kružítka, pravítka s ryskou, tužky)

  Středa : zábavná matematika, kvízy, hlavolamy, sudoku....

  Čtvrtek: učebnice

  Pátek: matematika na PC (pokud vše během týdne stihneme a nebudou kázeňské problémy)

  Probíráme násobení, dělení, dělení se zbytkem, rýsujeme body, úsečky, kružnice...
 • Anglický jazyk

  Probíráme 6. lekci.
   
 • Prvouka

  Pokud můžete, doneste do školy věci na pokusy s kyslíkem, slámky, nafukovací balonky, stříkačku, sodu....

  Co je ještě ve vzduchu (str, 45, oheň, str.46) 
   
 • Český jazyk
  Vyjmenovaná slova po V, podstatná jména - pád, životnost
  popis činnosti
  Na pondělí 18.2 - napsat popis pracovního postupu k receptu - dle osnovy, kterou jsme společně tvořili ve škole (dbej na odstavce a pozor na pravopisné chyby)
  Ve středu 20.2 - diktát na známky pro všechny- ze strany 83
  Čtení - na pátek 22. 2 - přečíst v knize "děti z Bullerbynu" kapitolu ze strany
   26 - 29 a dovypracovat pracovní list číslo 2

  PROSÍM TI, CO JSOU NEMOCNÍ a nechodí do školy:
  - trénování vyjmenovaných slov po V (pomocník - skolakov.eu)
  -Na pondělí 18.2 do sešitu sloh (pokud mají sešit u mě tak na papír a poté si ho vlepí do sešitu) napsat osnovu k pracovnímu postupu jakékoliv činnosti (děti si ve škole většinou vybrali jakýkoliv recept) + celý popis. Dbej na odstavce a pozor na pravopisné chyby
  -donést vypracované cvičení 2,3 z pracovního sešitu ze strany 4 (kdo ještě neodevzdal)
  -pomalu se učit pády podstatných jmen 
  -čtení děti z Bullerbynu po stranu 29
   
 • přikládám video, které si děti určitě rádi pustí :-)

  https://www.youtube.com/watch?v=C9brsIz2Cao

                                                                  děkuji, Plutková
   
 • Od pondělí 18.2. do odvolání (předpokládáme 14 dnů) se budeme učit v družině. V první třídě se opravuje podlaha a prvňáci budou po tuto dobu ve třetí třídě:-) Děti se na tuto změnu velmi těší. kvalita výuky nijak neutrpí.
 • Prosím o platbu (zálohu) za školu v přírodě ve výši 1 000 Kč. Nejpozději do konce února.

 •  

  V úterý 19.2.  navštívíme  s dětmi Planetárium. Bude zde připraven bohatý program (projekce o planetách, aktivity s robotem a kvíz). Cena je 250Kč  ( autobus + vstupné ).  Prosím o zaplacení do konce týdne 15.2.

 • V rámci TV budou děti jezdit na plavání do Bohumína od 9.ledna 2019 tj. každou středu  /učit se budeme 2 hodiny, ČJ a M/  S sebou - v igelitové tašce plavky, ručník, mýdlo /sprcháč/, popř.čisté gumové přezůvky a plavací brýle.  Děvčata budou mít sepnuté a stažené gumičkou vlasy popř. gum.čepici /nemusí být
   
 • pro nemocné žáky :  pokud vám to zdraví dovolí a budete mít chuť se učit. vypracovávejte cvičení z pracovních sešitů matematika 2 a angličtina, můžete také zajít na stránky matkain, umimematiku nebo se podívat na Kája+Mat+Ema+Tika a na Youtube Gogo 
   

 

 

 

 

Patička stránky